Škoda

Zkuste povinné ručení Kooperativa

Škoda Fabia

Druhá generace modelu Škoda Fabia, to už není jen dostupné a praktické malé vozítko, se kterým se dopravíte do práce a děti odvezete do školy. Nová Fabia prodělala značných změn a vzniklo mnohem exkluzivnější vozidlo. Modelu se dostalo nového vzhledu, design je daleko elegantnější a atraktivnější než u starších verzí. K dispozici jsou nové barevné verze i lepší kola a samozřejmě ani interiér vozu nemohl zůstat „ušetřen“ zdokonalení a modernizace. Pokud jste měli zkušenost se staršími vozy Škoda Fabia, nyní se můžete těšit na zcela nový automobil, který se hravě vyrovná i dražší konkurenci ve své třídě. Pro vůz je typická karoserie hatchback, která ostatně nejlépe odpovídá konceptu vozidla jakožto lidovému dostupnému autu. Nyní si však můžete pořídit také verzi s karoserií kombi.

Fabii v karoserii hatchback se dostalo robustnějších tvarů a působí silnějším, vitálnějším a odolnějším dojmem. Nejvíce byla pozměněna přední část vozu. Fabii si můžete pořídit také v nových barevných verzích, a to modrá Pacifik a zelená Rallye. V nabídce jsou i lepší kola, 16palcové Elba a Comet z lehké slitiny. Interiéru byla zlepšena ergonomie a došlo i k estetickým změnám. Samozřejmostí je vyšší komfort než u minulé verze.

Hatchback je k dostání s celou řadou pohonných jednotek, benzínových i dieselových. Mezi nejzajímavější patří 1,2 TSI, což je osmi-ventilový benzinový čtyřválec přeplňovaný turbodmychadlem o výkonu 63 nebo 77 kW. Silnější varianta dosahuje rychlosti až 191 km/h. Pokud vám leží na srdci úspora, jistě vás budou zajímat spíše dieselové jednotky. Škoda Fabia je prodeji s motory 1,6 TDI CR o výkonu 55 kW a s 1,6 TDI CR DPF o výkonech 66 nebo 77 kW. Nejsilnější pohonnou jednotkou je však obdařena verze RS, která má k dispozici 132 kilowattový motor 1,4 TSI s automatickou 7stupňovou převodovkou. Vůz zvládá rychlost až 224 km/h.